Obchodníci – architekti svojho úspechu! 2. časť

Obchodníci – architekti svojho úspechu! 2. časť

Cieľ nás podnecuje a vedie smerom k vytúženým snom
Cieľ možno definovať ako konečný výsledok alebo stav, ktorý sme sa rozhodli dosiahnuť. Môžeme to prirovnať ku kompasu. Rovnako ako kompas nám ukazuje cestu, riadi našu činnosť a dáva nám tak pocit istoty a dôvery.

Pri STAVBE DOMU je to ľahké – zoberiete do ruky projekt a predstavíte si, ako sedíte na záhradke pri bazéne a cieľ je hneď na dohľad a dodá vám to energiu na hádzanie lopatou. V OBCHODE je to tiež jednoduché – PREDSTAVTE SI TO.

Predstavte si dopredu váš deň:
– predstavte si alebo navštívte spokojného zákazníka – dodá vám energiu na ďalšie stretnutia,
– predstavte si spokojných zákazníkov, ako sa na vás usmievajú,
– buďte kreatívnymi a vytvorte si svoj sen a víziu,
– stanovte si cieľ, ktorý bude zábavný.

Majte svoj cieľ stále na očiach
Nestrácajte svoj cieľ z dohľadu. Majte ho stále na očiach a pravidelne si ho pripomínajte. Ak to budete robiť – budú prichádzať kreatívne možnosti, ako ciele dosiahnuť rýchlejšie, lacnejšie a efektívnejšie. Každý deň rozmýšľajte, ako by sme mohli urobiť zákazníkov spokojnejšími. Ako im pomáhať. Ako im zjednodušiť život. Dajte si svoj cieľ na viditeľné miesto (nie firemnú víziu, ale váš osobný cieľ).

Malé výhry
Ak staviame dom alebo zavádzame nový výrobok na trh, často to trvá príliš dlho a my stratíme z dohľadu náš cieľ. Hľadajte, čo sa vám podarilo DNES a tešte sa z malých vecí. Tešte sa, že máte múry a neplačte, že ešte nie je strecha. Veď najskôr musíte zasadiť, až potom môžete brať úrodu! Najskôr musíme urobiť základy a múry, až potom môžete robiť strechu! Nájdite si niečo, čo vás potešilo KAŽDÝ DEŇ. Tieto pocity nás potom v budúcnosti podporujú v stanovovaní a dosahovaní ešte náročnejších cieľov. Robte to KAŽDÝ DEŇ – buďte vytrvalí ako VODA. Cieľ nám ukazuje cestu, riadi našu činnosť, dáva nám pocit dôvery a moti-vuje nás.

Ako si máme sami sebe stanoviť ciele?
Na dosiahnutie cieľa tohto druhu nestačia len neurčité sľuby a predsavzatia o budúcich zámeroch. Človek musí byť veľmi presný a postupovať systematickým spôsobom.

Odpoveď: Čo? Kedy? Kde? Koľko?
• Čo? Čo presne chcem? Čo by som mal urobiť?
• Kedy? Kedy musím začať? Dokedy musím dosiahnuť tento cieľ? Dokedy musím robiť túto činnosť, ktorú podniknem?
• Kde? Kde to budem robiť? Kam musím ísť, aby som to dosiahol?
• Koľko? Koľko vecí musím urobiť? Koľkokrát musím zvýšiť svoje výsledky?

Príklad: Zvýšim obrat produktu Y o 5 % do 31. decembra tohto roku. Od budúceho týždňa strávim denne jednu hodinu …………………(aktivita, činnosť, ktorá vám pomôže cieľ dosiahnuť).

Tento druh otvorených otázok pomáha definovať ciele, ktoré sú konkrétne, významné, presné vo svojom kontexte a určení času. Inými slovami, sú to ciele, ktoré možno v budúcnosti kedykoľvek overiť.
Je jednoduchšie kontrolovať pokrok v dosahovaní cieľa, pokiaľ bol formulovaný a zapísaný.

Už viete prečo sa hovorí “Obchodníci – architekti svojho úspechu?” 🙂

Pošlite to ďalej

Ďaľšie články

10 rokov = 10% zľava

Milí klienti, priatelia, fanúšikovia, s potešením oznamujeme, že naša spoločnosť slávi svoje 10. narodeniny! 10 rokov plných neustálych výziev, úspechov a nezabudnuteľných zážitkov. Radi by

Nezáväzne nás kontaktujte pre viac informácií.

    Meno (povinné)

    Spoločnosť (povinné)

    Váš email (povinné)

    Váš telefón

    Vaša správa